please wait, site is loading

SIKÇA SORULAN SORULAR

—Sıkça Sorulan Sorular—

 

Düğün Hikayesi nedir?

Düğün gününüzün sabahı başlayarak (genelde kuaförde) akşama kadar (genelde ilk dans veya nikah – anlaştığınız mekan izin vermesi halinde -) tüm gününüzün belgesel şeklinde çekilmesi işine Düğün Hikayesi® diyoruz. Eğer isterseniz bu hikaye çekiminize video klipte eklenebilir.


Sadece gelin ve damadı mı çekiyorsunuz?

Gelin ve damadın yanı sıra gün içindeki tüm detayları, sizin çevrenizde gelişen olayları, yanınızda yer alanları da çekiyoruz. Ayırabildiğiniz 2-2,5 saatlik süreçte de kurgusal olarak Düğün fotoğraflarınızın çekimini gerçekleştiriyoruz.


Kaç kişi çalışıyorsunuz ?

Gelin ve damat ile karar verdiğimiz çekim paketlerine göre ekipte çalışan kişi sayımız değişiklik göstermektedir. Minimum 2 maksimum 6 personel olarak katıldığımız çekimler mevcuttur.


Dış mekan çekimi ne demek ?

Kimi çiftler, düğün hazırlıkları esnasında fotoğraf çektirmek istemiyor. Ancak yine de bizim gözümüzden fotoğraflarının çekilmesini ve klasik stüdyo çekimi istemediklerini söylüyorlar. Bu durumda 1,5-2 saatlik bir sürede anlaştığımız iç mekan ( müze , otel tarzı yer ) veya dış mekanda çiftimizin fotoğraflarını çekiyoruz.


Gün boyu yanımda bir Ankara düğün fotoğrafçısının olmasının beni sıkacağını düşünüyorum, ne dersiniz?

Bu konuda hemen herkesin düğün gününden önce çekinceleri oluyor. Bu kadar tecrübenin arkasından bizi artık Düğün fotoğrafçısı Ankara olarak görmüyorsunuz. Biz o gün, sizden önce defalarca düğün görmüş kişiler olarak adeta birer nedime ve sağdıç gibi oluyoruz. Sonuç olarak da “İyi ki vardınız” cümlesini duyuyoruz ve bu bize inanın büyük mutluluk veriyor.


Düğün günü neler yapacağımızı nasıl planlıyoruz?

Biz her çiftle düğünden önce en az bir kere oturup bir süre sohbet etmeyi tercih ediyoruz. Bu sayede sizin ne istediğinizi daha kolay anlıyoruz. Çekimden önceki hafta da sizinle tekrar temasa geçip son programınızı öğreniyoruz. Zaten düğüne kadar sürekli gerek telefon,gerekse e-posta yolu ile temasta bulunuyoruz ve programınızı/hazırlıklarınızı yapmanız konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Bir Düğün Hikayesi çekiminden sonra elimize ne geçiyor?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki  fotoğrafları size  orjinal boyutunda ve çözünürlükte ,  bir dvd’de teslim ediyoruz. Genelde anlaşmamız ne ise çiftlerimizin eline geçende o oluyor. Albüm olarak düz albüm pek revaçta olmamakla birlikte  genel olarak çiftlerimiz PANORAMİK albüm tercih ediyorlar.

PANORAMİK ALBÜM SETİ :  1 ADET BÜYÜK BOY PANORAMİK ALBÜM ,2 ADET ORTA BOY EBEVEYN ALBÜMÜ,1 ADET KÜÇÜK BOY CEP ALBÜMÜ , 1 ADET 70*100 BÜYÜK FOTOĞRAF ÇIKTISI
Bu albüm setini 30×50 veya 30×80 seçenekleri ile sunmaktayız.


Fiyatlarınızı öğrenebilir miyiz?

Fiyatlar tamamen çiftlerimizin bizlerden taleplerine oranla değişiklik göstermektedir.


Ben kışın evleneceğim bir indiriminiz yok mu?

Tabi ki kış aylarında fiyatlar daha esnek seyretmektedir.


Sizi ziyarete gelebilir miyiz?

Ankara Çankaya – G.O.P ’da yerimiz bulunmaktadır. Randevunuzu önceden alıp, görüşme ofisimizi ziyaret edebilir, örnek çalışmalarımızı görebilirsiniz.Stüdyo olarak çalışmadığımız ve fotoğrafla ilgili diğer işlerimiz nedeniyle sürekli ofiste olamayabiliyoruz. Randevu almanızı bu nedenle öneriyoruz.


İstanbul, Antalya veya İzmir’e  çekime gelir misiniz?

Türkiye’nin her yerine fiyat teklifi veriyoruz , anlaşılabilmesi durumunda tabi ki ANKARA dışına çıkıyoruz.


Şehir dışına çıkmak için ulaşım, konaklama gibi masrafları talep ediyormuşsunuz, doğru mu?

Bazı şehirler için şehir dışı çekim ücreti olarak sembolik bir ücret talep ediyoruz. Bunun dışında da sizden herhangi bir talebimiz bulunmuyoruz (İstisna iller için iletişime geçiniz).


Düğün tarihimizin o gün dolu olduğunu söylediniz. Sizinle çalışmak istiyoruz. Bize ne önerirsiniz?

Size düğün gününüz haricinde düğün tarihinizden önce çekim yapmayı öneriyoruz. Düğün tarihinizden sonra değil de önce çekiminizin yapılması daha doğru bana göre. Çünkü düğün öncesinde çekiminizi yaparken düğün günü olan heyecanınızı bizzat yaşıyorsunuz. Bu durum düğün fotoğraflarınızı oluştururken çok daha samimi,içten ve doğal karelerinde çıkmasına olanak tanıyor. Aslında artık çoğu düğün hikayesi veya dış mekan çekimi düğün tarihinden önce yapılır oldu. Bu durum düğün gününde oluşabilecek olası kötü hava durumunun ve trafik durumunun , hastalık , yorgunluk, aşırı gerginlik ve stres , iştahsızlık ve başağrısının , yoğun telefon trafiğinizinde önüne geçmiş oluyor. Sonrasında düğün gününe geldiğinizde bana sonradan söylenenler şu şekilde oluyor ; ” Harun bey tarihiniz iyi ki doluymuş ve biz çekimimizi iyi ki öncesinde yapmışız 🙂 Düğün günü biz bu tempoyu kaldıramazdık. vs vs .. diye uzayıp giden bir teşekkür mesajı 🙂