please wait, site is loading

Blog

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ANKARA – DÜĞÜN FOTOĞRAF FİKİRLERİ

Posted on: Mart 1st, 2018 by harunarslan | No Comments
DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ANKARA – DÜĞÜN FOTOĞRAF FİKİRLERİ

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ANKARA – DÜĞÜN FOTOĞRAF FİKİRLERİ

2018 Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Sevgili düğün çiftlerimiz; 2018 düğün fotoğraf çekimi için tüm fikirler burada 🙂  Düğün fotoğraflarınızı oluştururken profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak sizin yerinize herşeyi düşünüyoruz. İlk yapılması gereken; düğün fotoğrafçınız ile nasıl bir gelin damat çekimi yapacağınız hakkında görüş birliğine varmanızdır.

Dış çekim denilen konsept 2-3 saat süresince düğün fotoğraf çekimi için uygun bir dış mekanda gelin damat fotoğraf çekiminin gerçekleştirilmesini içermektedir. Dış çekim bazen katalog çekimi, dış mekan çekimi, portre çekimi gibi isimler ile de tanımlanabilmektedir. Dış mekan gelin damat fotoğraf çekiminde kritik birkaç nokta vardır. Birincisi düğün fotoğrafçınız ile düğün fotoğrafı çektirebileceğiniz mekanlar arasından en uygununu seçmenizdir. Diğer bir nokta ise dış çekimin düğün gününde mi, düğünden önce mi yoksa uygun başka bir günde yapılmasına karar vermektir. Bizim kendi çiftlerimize tavsiyemiz düğün gününün stres ve gerginliğinden uzaklaşmak ve bir yerlere yetişme telaşından kurtulmak için düğün gününden önce belirlenen bir günde fotoğraf çekiminin yapılmasıdır.

Düğün hikayesi de bir başka düğün konsept fotoğraf çekimidir. Bazen tüm gün hikaye çekimi de denilebilmektedir. Düğün hikaye fotoğrafları kuaförde gelin ve damat hazırlık fotoğrafları ile başlamakta ve dış mekan fotoğraf çekiminiz ile bitmektedir.

Düğün klibi veya video hikayesi çekimi bizim ekibimizin çook sevdiği ve her düğün çekimine eklemek istediği bir çekimdir. Düğün klibi, düğün filmi veya düğün belgeseli gibi birçok isimle karşınıza çıkabilecek bu çekimi bizim ekibimiz hem dış mekan çekimi, hem de düğün hikayesi çekimleri esnasında yapmaktadır 🙂 Fotoğraf çekiminiz esnasında küçük küçük videolar çekilip, bunların 3-4 hafta montajı ile oluşturulan 2.5-3 dakikalık düğün klibinizdir.

Peki gelelim 2018 düğün fotoğraf çekim konseptlerimize… Ekibimizle yaptığımız toplantılar, yaptığımız araştırmalar ve deneyimlerimiz doğrultusunda 2018 yılında gerçekleştirmek istediğimiz konseptleri belirledik. İnstagram gibi sosyal medya hesaplarımızda yayınlarken çok keyif aldığımız ve her post’un altına da yazdığımız gibi düğün detaylarını fotoğraflamayı çoook seviyoruz ve bu yıl da bolca yer vereceğiz. Alyanslarınız, gelin saçınız ve makyajınızın detayları, gelinliğiniz, gelin ayakkabınız, gelin buketiniz, damatlığınız, damat detaylarınız gibi düğününüzün her detayını düğün mekanınızın da el verdiği konsept doğrultusunda çekiyoruz efendim 🙂

2018 yılı düğün fotoğraflarının en belirgin özelliği yine doğallık olacaktır. Düğün fotoğrafı çekeceğimiz mekanı, düğün fotoğrafı çekeceğimiz mevsime göre düğün çiftimiz ile birlikte karar vereceğiz ve seçeceğimiz mekanın el vereceği konsepte göre doğallığı yakalacağız. Düğün çiftlerimizin tek yapması gereken herzamanki gibi birbirine aşkla bakmaları ve sevgilerini yaşamalarıdır. Bizler içimizi ısıtacak romantik serilerden asil karelere, eğlenceli pozlardan anı yakalaya karelere kadar en doğalından düğün albümleri oluşturmaya devam edeceğiz.

Harun Arslan Photography’nın dış çekim, düğün hikayesi çekimlerini ve aynı zamanda düğün video kliplerini hem web sitemizden https://www.harunarslan.com.tr, hem instagram sayfamızdan https://www.instagram.com/harun.arslan.photography/?hl=tr, hem de youtube kanalımızdan https://www.youtube.com/channel/UCpet0H4h7u7B9smdJJtIcsg ulaşabilirsiniz. Sorularınız olursa bu hesaplardan ve info@harunarslan.com.tr mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir