please wait, site is loading

Blog

Dış Mekan Fotoğrafçılığı

Posted on: Şubat 14th, 2017 by harunarslan | No Comments
Dış Mekan Fotoğrafçılığı

Dış Mekan Fotoğrafçılığı

Dış mekan fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığından tamamen ayrı bir kavramdır. İkisi de ayrı değere ve öneme sahiptir. Müşterilerimizin kafasına en fazla takılan soru olduğu için aralıklı olarak yanıtlar yayınlayacağız. Stüdyo fotoğrafçılığı düğün fotoğraf çekiminin geçmişini yansıtmaktadır. Bizim yapmış olduğumuz ise fotoğraf sanatını düğün fotoğrafçılığına uyarlamaktır.

Çiftlerimiz tercihlerini yaparken tecrübeli bir ekipte olması gerekenleri bilirlerse kararlarını daha çabuk verebilirler. Fotoğraf sanatçısının tecrübesi, kullanılan ekipmanlar, portfolio, referanslar ve ekiple olan iletişim..

Fotoğraf sanatçısının tecrübesi birincil öneme sahiptir. Sırayla anlatacağımız noktaların mükemmelliğini sanatçının tecrübesi belirleyecektir. Doğru ekipmanı seçebilme, doğru ekipmanı doğru yerde kullanabilme, doğru pozu verdirebilme, elde edilen fotoğraf veya videoyu doğru işleyebilme, albüme veya klibe işlenen fotoğraf veya videoyu doğru aktarabilme tecrübeyle doğru orantılı olarak gerçekleşmektedir.

Kullanılan ekipmanlar niye önemlidir? 

Tecrübeli bir fotoğrafçı kötü ekipman kullanmaz, kullanmamalıdır. Çünkü ne kadar tecrübeli olursa olsun, ekipman yetersiz ise iyi bir iş çıkarmak mümkün olmayacaktır. İyi ekipman; fotoğraf makinesinden tutun da, işlem yapılan bilgisayara ve programlara kadar ciddi bir alt yapı gerektirmektedir. Portfolio ve referanslar; size şimdiye kadar yapılan işler hakkında bir çıktı olarak bilgi verecektir.

Ekiple olan iletişim; her noktada işin kalitesini belirlemektedir. Sizin için en iyisini hedefleyen bir ekip siz düşünmeden her şeyi düşünecektir. Frekansın tutması, karşınızda enerjik ve istekli bir ekip olması sizin de motivasyonunuzu arttıracaktır. Unutmayın, iletişim fotoğraf çekimi sonrası da devam edebilmelidir. Yapılan işin kalitesini, iş teslim edilene kadar devam ettirebilecek bir ekiple yola çıkmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir