please wait, site is loading

Blog

GELİN BAŞI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Posted on: Ocak 3rd, 2016 by harunarslan | No Comments
GELİN BAŞI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

GELİN BAŞI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Şimdilerde öyle mi bilinmez, artık hayaller çok değişkenlik gösteriyor ama en azından eskilerde her genç kızın hayali beyaz gelinlik giymekmiş.. Şimdi belki beyaz gelinlik içinde en güzel olmak olabilir 
Peki bunun için neler yapılmalı? Düğün günü herkesin gözlerini kamaştırmak için birçok detayı düşünmek gerekiyor.. Vücut tipinize uygun gelinliğin seçilmesi, duvak (bu arada Ankara Düğün Fotoğrafçısı Harun Arslan Photography için duvak seçimi çok önemli), gelin çiçeği / gelin buketi seçilmesi, uygun gelin saçı / gelin başı ve gelin makyajının yapılması… Herşeyi ama herşeyi düşünmelisiniz.
Eskiden gelin saçı dendiğinde akla gelen model şüphesiz ki ‘topuz’ model saçtı. Hatta gelin topuzu en yaygın kullanılandı. Günümüzde ise opsiyonlar çok fazla.. Birçok saç modeli, birçok aksesuar ve duvakla birleştirilerek oluşturuluyor. Saç modelinin seçiminin dışında doğru kuaförle çalışmak da işin diğer önemli bir noktası. Aslında biz düğün hikaye / dış çekim fotoğrafçısı olarak gelin saçı olayını düğün hikaye / dış çekimine benzetebiliriz. Aklınızda bir sürü kare olabilir veya size bu kareler vaad edilebilir, ama iş düğün fotoğraflarınızı çeken fotoğrafçınızın hayal gücü, yeteneğine kalmıştır. Gelin saçı da benzer şekilde kuaförünüzün elindedir. Hatta gelin saçının önemini şu yönden de düşünebilirsiniz; düğün günü gelin saçınızın ve gelin makyajınızın yapılması ile başlanacak ve (başka bir gün ayarlamadıysanız düğün hikaye / dış çekiminiz de sonrasında yapılacak) o gününüzün başlangıcı ve nasıl devam edeceği sizin kuaförünüzden memnuniyetinizle doğru orantılı olarak devam edecek. Bu yüzden doğru karar vermek oldukça önemli.
Her yıl gelinlik modelleri gibi gelin saç modelleri de farklılık gösteriyor. Bu modeller içinden en doğru saç modelinin seçilmesinde; yüz şekliniz, saç tipiniz, saç uzunluğunuz, saç renginiz, gelinlik modeliniz, boy ve kilo oranınız oldukça önemlidir. Doğru saç modeline karar vermek için beraber çalışacağınız kuaförden yardım almak ve düğün öncesi prova saçı talebinde bulunmak size oldukça avantaj sağlayacaktır.
Gelin saç modeli seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri rahat kullanabileceğiniz bir modelin olmasıdır. Gün boyu düğün hikaye / dış çekiminiz de dahil olmak üzere düğün boyunca o saç modeli ile kalacağınız için rahat bir model seçilmesi de oldukça önemlidir. Modelin rahatlığını duvak ve saç aksesuarlarının uygulanma şekilleri de oldukça etkilemektedir. Bu noktada düğün gelin saç modeli seçiminde prova saçının önemini bir kez daha vurgulamak isteriz.
2015 yılının gelin saç modelleri içinde en çok örgü topuz modelleri ve çiçek veya taşlarla oluşturulmuş taçların kullanıldığı salık modeller öne çıkmaktadır. Özellikle doğallığın ön plana çıktığı 2015 yılı düğün sezonunda gelin saç modellerinde de bu farklılığı görmekteyiz. Ünlü kuaförlerin dediği gibi sanki yapılmamış gibi yapılmış olan gelin saç modelleri ön plana çıkmaktadır. Saçları sıkıca toplamaya gerek kalmadan hazırlanan bu modeller hem rahat bir kullanım hem de abartıdan uzak, zarif bir görünüm elde etmeyi sağlamaktadır. Tesettür gelinlik tercih eden gelin adaylarda ise dantelli duvaklar, taşlı tokalar kullanılarak hareketlendirilmiş bağlama şekillerinin kullanıldığı görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir