please wait, site is loading

Blog

Düğün Fotoğrafı Çekimi Ankara

Posted on: Mart 6th, 2017 by harunarslan | No Comments
Düğün Fotoğrafı Çekimi Ankara

Düğün Fotoğrafı Çekimi Ankara

DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİMİ

Bu yazımızda sizlere Düğün fotoğrafı çekimi ve düğün tarihinizden önceki bir tarihte yapılabilecek dış çekim Ankara hakkında bilgiler vereceğiz.

Ankara’da düğün fotoğrafçısı denildiği zaman bizi tercih eden çiftlerimizin desteği ile sektörde sayılı ekiplerden birisi haline gelmenin gururunu yaşıyoruz. Yeni evlenecek çiftlerimizin bizi daha önce düğün fotoğraf çekimlerini yaptığımız çiftlerimizin referansı ile bulması, verdiğimiz reklamlardan çok daha önemlidir. Bu geri dönüşlerin yaptığımız işin kalitesinin en iyi göstergesi olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinç sayesinde her yeni çekimde enerjimiz daha yüksek ve motivasyonumuz tam oluyor. Bu şekilde çiftlerimizle buluşunca çekimlerimiz yüksek verimlilik ile geçiyor ve hep birlikte eğleniyoruz.

Düğün fotoğraf çekimleri son 2 yıl içerisinde düğün günü dışında bir günde daha çok yapılır oldu diyebilirim. Düğün günü fotoğraf çekimi yapılmaz diye bir şey tabi ki yok ama düğün öncesinde veya sonrasında çekimlerin yapılması çok daha rahat olmaktadır. Eğer sadece 1-2 saatlik albüm çekimi istiyorsanız veya düğün hikayenizde gelin çıkartma yapılmasını istemiyorsanız düğün günü öncesi veya sonrası bir tarihte düğün albümü çekiminizi ve hikaye çekiminizi yapmanızı öneririm.

Mesela düğün günü çekim olduğunda oluşabilecek olumlu veya olumsuz etkiler neler olabilir;

  1. İlk defa evleniyorsunuz, hali ile aşırı heyecan veya kırıcı seviyeye ulaşabilen bir gerginlik olabiliyor.
  2. Bu yüzden düğün günü öncesinde veya sonrasında çok daha rahat olabiliyorsunuz.
  3. Fotoğraf çekiminizi öncesinde/sonrasında yaptığınız/yapacağınız için düğün gününde sıcaktan, yorgunluktan vs. tüm olumsuzluklardan kurtulmuş olabilirsiniz.
  4. Çevrenizdeki diğer üçüncü kişiler çekimler anında moralinizi en ufak sebepten ötürü bozabiliyor. ( Örneğin, gelin hanıma yardım amaçlı gelen arkadaşlarının hazırlanmışken sürekli kendi kendine selfie çekip gelin hanımın motivasyonunu ve enerjisini düşürmesi gibi : )
  5. Ailelerimiz düğün fotoğrafı çekimlerini maksimum yarım saat olarak düşündükleri için, ailelerden gelen sürekli bir telefon trafiği : )
  6. Düğün günü olası bir araç trafiği (Saatlik olan düğün günündeki tüm organizasyonunu sarkıtabilir.)
    vs vs. daha bir çok sebebi mevcut denilebilir.

 

Sürekli olarak düğün günü öncesi veya sonrası çekimler yapmıyoruz. Elbette düğün gününde de çekimler yapıyoruz. Bazı çiftlerimizin çok yoğun çalışma programı olduğu için veya Ankara’ya sadece düğün günü gelebildiklerinden aynı gün içerisinde albüm çekimi veya düğün hikayesi çekimleri olmak zorunda olabiliyor. Bu durum bizleri zorlamıyor. Muhakkak aylar öncesinden oturup planlamasını yaptığımız için hiç bir sıkıntı olmuyor diyebilirim. Çekim yerine 5-10 dk geç gelen çiftlerimizi beklememiz dışında 🙂 Bu durum da bizim işimizin tuzu biberi, napalım 🙂

Bu tarz çekimlerde karşılıklı istişaremiz çok önem taşımaktadır. Özellikle düğün hikayesi çekimlerinde sabah kuaförden başlayıp albüm için dış çekimin sonuna kadar hizmet verdiğimiz için, hatta evden gelin çıkartma, ilk dans ve after party gibi organizasyonların olduğu düğünlerde istenilen hikaye çekimlerini en ufak ince detaylarına kadar konuşup programlıyoruz.

Sizleri düğün günü veya öncesi tarihlerde istekleriniz doğrultusunda düğün dış çekimlerinizi ve düğün hikayesi çekimlerinizi yapabilmek adına tüm detaylar için ofisimize davet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir