please wait, site is loading

Blog

GELİN SAÇI VE GELİN MAKYAJI

Posted on: Temmuz 5th, 2017 by harunarslan | No Comments
GELİN SAÇI VE GELİN MAKYAJI

GELİN SAÇI VE GELİN MAKYAJI

Düğün Fotoğrafçısı Gözüyle Gelin Saçı ve Gelin Makyajı

Sevgili gelinlerimiz merhabalar,

            Bu bölümümüzde bir düğün fotoğrafçısı gözüyle bize göre gelin saçı ve gelin makyajı nasıl olmalı bunlardan bahsedeceğiz.

Harun Arslan Photography olarak gelin başı ve gelin makyajı konusunda kendi fikirlerimize geçmeden önce ne gibi opsiyonlar var onlardan bahsedelim. Gelin saçı modelleri; gelin topuzu, taçlı gelin saçı modeli, yandan toplu gelin saçı, atkuyruğu gelin saçı, çiçekli gelin saçı, tokalı gelin saçı, saç bantlı gelin saçı, taraklı gelin saçı ve açık gelin saçı modelleri olarak sıralanabilir. Hem gelin saçı, hem de gelin makyajında en önemli nokta kişisel faktörlerin gözardı edilmemesidir. Gelin hanımın saç yapısı, saç rengi, yüz yapısının iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Elbetteki gelinlik de gözardı edilmemelidir. Gelinlikle birlikte gelin hanım nasıl bir hava içinde olmak istiyor, buna karar verilmeli ve ona göre bir uygulama yapılmalıdır. Düğün fotoğraf çekiminde bizim için en önemli nokta yapılan gelin saçı ve makyajının doğal olması ve dış çekim esnasında bozulmamasıdır. Bu sebeple diyebiliriz ki özellikle açık gelin saçı modellerini tercih eden gelinlerimizin saç yapısına dikkat etmeleri gerekmektedir. Çabuk bozulan ve şeklini kaybeden bir saçımız varsa tercih edilmemelidir. Gelin makyajında ise; makyözün gelinin yüz yapısına göre doğru uygulama yapması birincil öneme sahip iken, kullanılan makyaj malzemeleri de oldukça önemlidir. Eğer bize gelinliğinizin fotoğrafı ile birlikte o gün nasıl bir havada görünmek istediğinizi anlatırsanız alanında profesyonel ekip arkadaşlarımız prova gelin saçı ve gelin makyajı esnasında sizlere yardımcı olacaklardır.

Harun Arslan  Photography’nın dış çekim, düğün hikayesi çekimlerini ve aynı zamanda düğün video kliplerini hem web sitemizden https://www.harunarslan.com.tr, hem instagram sayfamızdan https://www.instagram.com/harun.arslan.photography/?hl=tr, hem de youtube kanalımızdan https://www.youtube.com/channel/UCpet0H4h7u7B9smdJJtIcsg ulaşabilirsiniz. Sorularınız olursa bu hesaplardan ve info@harunarslan.com mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir